Zakrętki

 

Przy Waszym ogromnym udziale od września 2010 roku udało nam się uzbierać kilkadziesiąt ton zakrętek. Pieniążki ze sprzedaży zakrętek wpływają na subkonto Dominika w Fundacji Dzieciom i są przeznaczane na rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny.

Jest to dla nas ogromna pomoc oraz wsparcie. Nie przestawajcie zbierać z nami. Pomagacie Dominikowi jak również przyrodzie!

Zakrętki można zostawiać w Krakowie  pod adresem:

ul. Zapolskiej 42

30-126 Kraków

klatka E

lub w którymś z miejsc zbierających z nami:

Młodzieżowy Dom kultury – ul. Beskidzka 30

SP 10 - k. Galerii Kazimierz

SP 109 - ul. Mackiewicza 15

Akademia Krakowska (KSW) – ul. G. Herlinga Gruzińskiego 1

Przedszkole Niepubliczne im. Matki Anny Kaworek  – ul. Kosocicka 38A

Przedszkole Iskierka – ul. Staffa 6

Przedszkole nr 163 – ul. Podedworze 2A

Przedszkole 115 – os. Albertyńskie 23

Kino Mikro - ul, Lea

Przedszkole - ul. Lekarska

SP nr 12 – ul. Kijowska 3

II LO – ul. Sobieskiego 9

Ośrodek Rehabilitacji przy Szpitalu JPII - ul. Prądnicka 80

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy nr 6 – ul. Dobczycka 20

SP80 - os. Na Skarpie 8

mBank – ul. Augustyńska 15

Czerwony Krzyż – ul. Studencka 19

Fitness Platinium – ul. Lea 116

Przedszkole nr 80 - ul. Kotlarska 5a

Fundacja Na Rzecz Chorych na SM – ul. Dunajewskiego 5

Przedszkole nr 127 - Komandosów 13

Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy – ul. Bagrowa 1

Forever Living Poland – ul. Kadecka 1

Apply Capnor Poland Sp. z o.o. - ul. Zapolskiej 44

Przedszkole Niepubliczne Ekoskrzat - ul. Rakuś 72

Alina i Krzysztof Mazgaj - okolice Krakowa

Przedszkole HopKids - ul. Na Zakolu Wisły 12D/LU1

Starbucks - Galeria Krakowska

Hotel Park Inn by Radisson - ul. Monte Casino 2

Radisson Blu Hotel - ul. Straszewskiego 17

Euroclear Bank - ul. Puszkarska 7L

 

 

Aktualności:

19 kwietnia 2021 r.

Ciocia Klaudia i Wujek Arek zawieźli do firmy Ekopoldex w Myślenicach 420 kg zakrętek plastikowych uzbieranych dla Dominika przez całą naszą rodzinę i ich znajomych na Śląsku. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc.

 

12 lutego 2021 r.

Rodzina z Piły i Lubonia sprzedała dla Dominika dużo zakrętek plastikowych zebranych przez bliskich z Piły, Poznania, Lubonia i okolic oraz ich znajomych. Ogromne podziękowania zwłaszcza dla Wujków za pracę.

2 lutego 2021 r.

Firma Ekopoldex odebrała od Babci i Dziadka Dominika w Woli Łużańskiej 1 380 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w POWIECIE GORLICKIM przez rodzinę, znajomych i wszystkich wspierających Dominika od dawna. Bardzo Wam dziękujemy.

11 września 2020 r.

Dziś Firma Euroclear Bank przywiozła do nas mnóstwo zakrętek plastikowych dla Dominika. Sami nas znaleźli i zdecydowali przekazać zakrętki dla Dominika. Bardzo dziękujemy wszystkim zbierającym pracownikom firmy i wpisujemy Was na listę naszych zbieraczy.

 

2 sierpnia 2020 r.

Bardzo dziękujemy Szkolnemu Kołu Caritas przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Szyku za przekazanie wielu kilogramów plastikowych zakrętek dla Dominika i wszystkim mieszkańcom Szyku za chęć pomocy i zbieranie zakrętek. Na zdjęciu tylko część przywiezionych worków.

 

 

28 lipca 2020 r.

W tym tygodniu firma kurierska DPD kolejny raz przywiozła bardzo dużo zakrętek dla Dominika z Lublina. Ale żeby je mogła przywieźć to dwie dzielne ciocie Gosia i Asia musiały dostarczyć je do oddziału DPD co wiązało się z przygodami, a skoro Dominik ma wielu zbieraczy, to dostawa była duża i ciężka. Bardzo dziękujemy Ciociom i firmie DPD za wysiłek i ciągłą chęć pomocy, a także bardzo dziękujemy wszystkim zbierający zakrętki w Lublinie.

 

 

 

2 czerwca 2020 r.

Wydaje się, że tak niedawno odbieraliśmy ok 500 kg zakrętek od cioci i wujka z Mikołowa zebrane przez całą rodzinę, a tu właśnie przyjechała kolejna dostawa plastikowych zakrętek dla Dominika. Na Śląsku Dominik ma wielu zbieraczy, zbierają ciocie i wujkowie, kuzynki i kuzyni i ich znajomi i kumple tak więc dostawa znowu była duża. Bardzo dziękujemy wszystkim zbierającym i przechowującym  zakrętki, a Madzi i Adasiowi za dostawę do domu :)

 

31 grudzień 2019 r.

Dziękujemy bardzo, że zbieracie cały czas zakrętki dla Dominika i jest Was coraz więcej, sami dzwonicie i przywozicie zakrętki lub cierpliwie czekacie na odbiór. 
W tym roku uzbieraliście 11 488 kg zakrętek :-), dzięki temu na subkonto Dominika w Fundacji Dzieciom wpłynęło w tym roku 12 739 zł Huuraa :-). Jest to bardzo dużo, tyle np. kosztują dwa dwutygodniowe turnusy rehabilitacyjne z dojazdem dla Dominika z opiekunem.

 

18 luty 2019 r.

Dziś Firma Ekopoldex odebrała od Babci i Dziadka Dominika w Woli Łużańskiej 1 480 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w POWIECIE GORLICKIM przez rodzinę, znajomych i wszystkich pamiętających i pomagających Dominikowi od dawna. Bardzo Wam dziękujemy.

wrzesień 2018 r.

Na naszej klatce wejściowej w bloku często są zostawiane przez ludzi o wielkich serduchach, zakrętki plastikowe dla Dominika. Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim o których wiemy i tym o których nie mamy pojęcia, że nam pomagają. Ostatnio przybyło dużo worków z zaprzyjaźnionego Lublina - dziękujemy Ciocia Gosia i wszystkim Zbieraczom oraz z Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 do którego uczęszcza Dominik - dziękujemy uczniom i nauczycielom na czele z p. Agnieszką i p. Januszem

 

12 sierpnia 2018 r.

Właśnie mija 8 lat jak zbieramy plastikowe zakrętki dla naszego Dominika. Zbierane są w wielu miejscowościach w całej Polsce, dzięki naszej rodzinie, przyjaciołom, znajomym i wielu osobom, których nawet nie znamy.
Bardzo Wam dziękujemy za pomoc i prosimy o jeszcze. Musimy nadal zbierać zakrętki, aby zapewnić Dominikowi całoroczną rehabilitację, więc akcja trwa nadal.
Od sierpnia tego roku dzięki p. Ani Palus zakrętki będą również zbierane we wszystkich klubach Fitness Platinium w Krakowie i Skawinie. Bardzo dziękujemy za dołączenie do akcji, a Klubowiczom za wielkie serca.
https://fitnessplatinium.pl/aktualnosci/dolacz-do-zbiorki-nakretek-dla-chorego-dominika/

10 marca 2018 r.

Cały czas zbieramy plastikowe zakrętki dla Dominika.. Nie wyrzucajcie zakrętek do kosza, mogą przydać się chorym dzieciom.

Dominik und seine Familie bedanken sich fur die Hilfsbereitschaft und das fleiBige sammeln

der Klasse 3C 2015/2016

der WaldklosterSchule in 10 Bezirk

in Wien

24 września 2016 r.

Dziś przyjechały do nas zakrętki z Leszna, które od dawna zbiera zakrętki dla Dominika. To kolejna dostawa. Dziękujemy Grzesiowi i Jego rodzinie i znajomym za pomoc :-)

20 września 2016 r.

Forever Living Products Poland O/Kraków od pewnego czasu zbiera zakrętki dla Dominika. Zakrętek jest bardzo dużo, regularnie je odbieramy. Zrobili nawet zakrętkowego orła, a dziś specjalny zakrętkowy napis Dla Dominika.

 

Bardzo dziękujemy Pracownikom Oddziału Kraków i wszystkim zbieraczom !!!

13 lipca 2016 r.

Firma Ekopoldex wpłaciła na subkonto Dominika 2 100,00 zł za  1 750 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w Krakowie, Lublinie i okolicy.

19 maja 2016 r.

Firma Ekopoldex odebrała 1 500 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w Krakowie i okolicy.

16 kwietnia 2016 r.

Firma Ekopoldex odebrała od Babci i Dziadka Dominika w Woli Łużańskiej 1 810 kg posegregowanych kolorami zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w POWIECIE GORLICKIM. Pieniążki wpłynęły na subkonto Dominika w dniu 29 kwietnia 2016 r. w wysokości 2 311,00 zł.

 

26 luty 2016 r.

Firma Ekopoldex wpłaciła na subkonto Dominika 1 632,00 zł za 1 360 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika, które zostały odebrane 12 lutego br.

22 luty 2016 r.

Firma PPHU Plast-Met Sebastian Podolski  z Wrześni wpłaciła na subkonto Dominika pieniążki w wysokości 2 750 ,00 zł za zakrętki plastikowe zebrane dla Dominika w WIELKOPOLSCE, ZACHODNIOPOMORSKIM i KUJAWSKOPOMORSKIM. Zakrętki były zbierane ponad dwa lata i magazynowane w Budzyniu u państwa Kabat, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc.  Bardzo dziękujemy całej rodzinie i ich znajomym, szkołom, bankom, firmom, studentom z Kasią na czele i wszystkim, którzy przyczynili się do uzbierania prawie 3 ton zakrętek dla Dominika.

10 grudnia 2015 r.

Firma Ekopoldex odebrała od Babci i Dziadka Dominika w Woli Łużańskiej 1780 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w POWIECIE GORLICKIM. Pieniążki wpłynęły na subkonto Dominika w dniu 15 grudnia 2015 r. w wysokości 2 314,00 zł, ponieważ wszystkie zakrętki były posegregowane kolorami. Bardzo dziękujemy za tyle godzin spędzonych przy segregacji.

27 listopada 2015 r.

Firma Ekopoldex wpłaciła na subkonto Dominika 1 530,00 zł za 1 530 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w Krakowie, Lublinie i okolicy, które zostały odebrane 24 listopada br.

19 listopada 2015 r.

We czwartek firma kurierska DPD przekazała nam 18 wielkich worów pełnych zakrętek uzbieranych przez mieszkańców Lublina. Dziękujemy Gosiu, Paweł i Adaś za akcję zbierania, przewożenia i ładowania zakrętek w Lublinie. Dziękujemy panu Jackowi i firmie DPD za ciągłą pomoc dla naszego Dominika.

8 października 2015 r.

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie zostawił nam na klatce dwa pudła z zakrętkami. Jedno było dużo cięższe i po zaglądnięciu okazało się, że oprócz zakrętek Dominik dostał jeszcze niespodziankę a mianowicie bardzo ciężkie 77,40 zł. Ciężkie ponieważ w postaci spakowanych po np. 1 złoty ale 1 groszówek, 2 groszówek, 5 groszówek. Sami zobaczcie.

Byliśmy mile zaskoczeni pieniążkami jak i pomysłem. Bardzo dziękujemy w imieniu Dominika, pieniążki zostaną przekazane na masaż Dominika.

 31 sierpnia 2015 r.

Firma Ekopoldex wpłaciła na subkonto Dominika 1 520,00 zł za 1 520 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w Krakowie, Lublinie i okolicy.

24 lipca 2015 r.

Firma Ekopoldex odebrała od Babci i Dziadka Dominika w Woli Łużańskiej 1880 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w POWIECIE GORLICKIM. Pieniążki wpłynęły na subkonto Dominika w dniu 31 lipca br. w wysokości 2 444,00 zł, ponieważ wszystkie zakrętki były posegregowane kolorami. Bardzo dziękujemy.

1 czerwca 2015 r.

Firma Ekopoldex odebrała od nas 1280 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w Krakowie i okolicy, za które na subkonto Dominika w fundacji wpłynęło w dniu 22 czerwca br. 1280,00 zł.

marzec 2015 r.

Brat Dominika Jakub zajął II miejsce w Konkursie Ekologicznym "Praca z surowców wtórnych" w kategorii uczniowie klas 1-3 SP 93 robiąc Eko-kosz, dzięki zakrętkom zebranym dla Dominika.


Akcja 'Zbieramy zakrętki' polega na zbieraniu plastikowych zakrętek, które następnie są odsprzedawane jako surowiec do firm recyklingowych, a pieniądze ze zbiórki przeznaczane na szczytny cel.

Wszystko miało swój początek w Budzyniu dzięki wspaniałej, kreatywnej i odważnej osobie Kasi Kabat, która zachęciła mieszkańców a potem nas do zbierania zakrętek i tak to się zaczęło... Na początku zbierała najbliższa rodzina, przyjaciele, którzy namawiali swoich przyjaciół i akcja nabrała tempa. Teraz zbierają ludzie z różnych części Polski: Budzyń, Kraków, Piła, Poznań, Luboń, Warszawa, Lublin, Gorlice, Swarzędz, Wola Łużańska, Biecz, Libusza, Bystra, Ropa, Koszalin, Bogucin, Szczucin, Racibórz...

My w Krakowie gromadzimy zakrętki dla naszego Dominika właściwie z całej południowej, wschodniej i centralnej Polski i przekazujemy je do firmy „Ekopoldex" z Myślenic, która płaci nam 1 tys. zł za tonę, lub 1 300 zł za tonę zakrętek posegregowanych kolorami. Równocześnie dla Dominika gromadzone są zakrętki w Budzyniu, dokąd docierają z całej Wielkopolski i będą przekazywane do firmy z Torunia.

Zbieramy wszelkie zakrętki plastikowe. Niezależnie od tego z jakiego produktu pochodzą. Będą to nakrętki od napojów tj. coca coli, pepsi, soków czy wody mineralnej, kawy, wszystkie pokrywki po surówkach, zakrętki od kosmetyków (szamponów, perfumów, lakierów) od artykułów spożywczych (także od ketchupów, margaryn, mleka) oraz po różnych środkach czyszczących (począwszy od płynów do prania, czyszczenia podłóg, łazienek, kuchni, skończywszy na płynach do naczyń).

Musimy pamiętać, aby nie było zakrętek z papierem tzn. należy wyciągać papier z zakrętek po kawie i odrywać ceny. Jeśli macie czas i siły to segregujcie zakrętki te które są gromadzone w Krakowie. Wielkopolska nie musi segregować, w Toruniu cena jest taka sama jak za nieposegregowane.

Segregujemy na kolory:

biały,
niebieski
,
zielony,
brązowy
oraz razem łączymy kolory:
żółty
, pomarańczowy, czerwony, różowy.

Pozostałe kolory łączone są razem i tworzą tzw. grupę kolorów pozostałych.

Wszystkie odcienie kolorów łączymy razem.

Pieniądze za zakrętki firma z Myślenic wpłaca na subkonto Dominika w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i przeznaczane są na rehabilitację Dominika, wizyty u lekarzy, dojazd do lekarzy i szpitali (Kraków, Warszawa, Cieszyn), na turnusy rehabilitacyjne (jeden turnus: ok. 5 000 zł), sprzęt rehabilitacyjny, który tylko częściowo jest dofinansowywany z PFRON-u. Oczywiście aby dostać pieniążki najpierw musimy przedstawić w Fundacji faktury na kwoty wydane na Dominika.

W Budzyniu udało się uzbierać do lutego 2011 roku ok. 1 300 kg zakrętek. Do tego czasu nie segregowali zakrętek, czyli cena za jeden kilogram wynosiła 60 gr. W sumie dało to 728,30 zł. Od tego czasu segregowali zakrętki i mieli oddawać do firmy z Chodzieży za 1,50 zł za kg. Niestety nie udała się współpraca z firmą i obecnie zakrętki zbierane w Budzyniu nie są segregowane i będą oddawane do firmy z Torunia. Zatem nie ma potrzeby również wyciągania gumek z zakrętek.

We wrześniu 2012 r. zakrętki zbierane w Wielkopolsce dla Dominika zostały odsprzedane firmie recyklingowej Industrial Technology Investments Poland sp. z o.o. w ilości 1,972 tony za kwotę 2 958,00 zł.

My tutaj  w Krakowie zbieramy zakrętki od września 2010 roku, na koniec października 2012 r. mamy uzbierane już 15 010 kg, co dało nam w sumie kwotę 16 833,5 zł.

Jesteśmy również na facebook'u  http://www.facebook.com/zbieramy.nakretki.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować w sprawie zakrętek to najlepiej przez:

maila na facebook'u - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

nasze maile – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

telefonicznie 608 839 426; 604 719 987

A tak wygląda pełna piwnica Kasi Jasińskiej, kolejnej wspaniałej i uczynnej osoby, w piwnicy tej w Krakowie gromadzimy zebrane zakrętki:

                                    

 

A tak wygląda segregacja u nas w domu:

 

 

Nie przestawajcie zbierać z nami !!!

01.01.2013 r.

Przedszkole nr 4 w Lublinie dołącza do grona zbieraczy plastikowych zakrętek dla Dominika. A to wszystko dzieje się dzięki i pod okiem naszej cioci karteczkowej Alicji Hereta, która jest nauczycielem w tym pracowitym przedszkolu i znajomą naszej cioci Gosi z Lublina, która rozszerzyła zbieranie zakrętek na cały Lublin. Pozdrawiamy wszystkie Przedszkolaki!

 14.06.2014

Firma Ekopoldex odebrała od Babci i Dziadka Dominika w Woli Łużańskiej 1300 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w POWIECIE GORLICKIM, za które na subkonto w fundacji wpłynęło 1 536,00 zł.

Dziękujemy całej rodzinie, znajomym, wszystkim szkołom i przedszkolom, dzieciom oraz sąsiadom i mieszkańcom z całej okolicy Woli Łużańskiej, Gorlic i Biecza za zbieranie zakrętek i chęć pomocy Dominikowi. Dziękujemy za pomoc w przewożeniu i dostarczaniu zakrętek, zbyt wiele osób pomaga aby wymieniać.

 listopad 2014 r.

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu i Szkolnego Klubu Caritas działający w Zespole Szkół w Ropicy Polskiej koło Gorlic wraz z opiekunkami zgłaszają chęć zorganizowania zbiórki zakrętek w swojej szkole i przedszkolu w Ropicy Polskiej oraz sklepach w rejonie Ropicy Polskiej i Gorlic, a także przychodniach i Ośrodku Zdrowia. Bardzo się cieszymy, że do nas dołączacie - dziękujemy!!

 6 grudzień 2014 r.

Firma Ekopoldex odebrała od nas 1600 kg (1530kg mix i 70kg sort) zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w Krakowie i okolicy, za które na subkonto Dominika w fundacji wpłynęło w dniu 17 grudnia br. 1621,00 zł

 19 grudzień 2014 r.

Firma Ekopoldex odebrała od Babci i Dziadka Dominika w Woli Łużańskiej 1600 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w POWIECIE GORLICKIM. Pieniążki wkrótce powinny wpłynąć na subkonto Dominika.

Dziękujemy babci i dziadkowi za całoroczne segregowanie wszystkich zebranych zakrętek, a wujkowi Rafałowi za pomoc w załadunku zakrętek!!!!!!!

5 stycznia 2015 r.

Firma Ekopoldex wpłaciła 2 080,00 zł na subkonto Dominika w Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" za 1600 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w  POWIECIE GORLICKIM. Kwota jest tak wysoka dzięki temu że wszystkie zakrętki były posegregowane przez babcię i dziadka Dominika. Dziękujemy!!!!!

3 marca 2015 r.

Firma DPD przywiozła 19 wielkich worków zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w  LUBLINIE. Dziękujemy firmie DPD, cioci Gosi, wujkowi Pawłowi, Adamowi i wielu wielu mieszkańcom Lublina, którzy cały czas pamiętają o Dominiku i pomagają.

16 marca 2015 r.

Firma Ekopoldex odebrała od nas 1370 kg zakrętek plastikowych zebranych dla Dominika w Krakowie i okolicy, za które na subkonto Dominika w fundacji wpłynęło w dniu 31 marca br. 1370,00 zł

Bardzo dziękujemy rodzinie, znajomym i wszystkim chętnym za pomoc w zbieraniu i segregowaniu zakrętek!!!

Related Articles