Dziękujemy za 1%

W listopadzie br. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą", której podopiecznym jest też Dominik zakończyła księgowanie 1% na subkontach. Tak jak do tej pory nadal byliście hojni dla naszego synka. Dziękujemy, że nadal pamiętacie o Dominiku i mamy wsparcie z Waszej strony.

Wpłat było bardzo dużo, aż 935 i zostały przekazane z Urzędów Skarbowych w miejscowościach:

Bełchatów (1), Będzin (1), Biała Podlaska (1), Białystok (2), Bielsko-Biała (3), Bochnia (4), Brzesko (2), Chełm (1), Chodzież (1), Chrzanów (4), Czarnków (9), Częstochowa (1), Dębica (6), Gdańsk (1), Gdynia (1), Gliwice (10), Gorlice (206), Grudziądz (2), Hrubieszów (1), Jarocin (2), Jarosław (2), Jasło (5), Jaworzno (2), Kalisz (1), Katowice (1), Kielce (1), Kolbuszowa (1), Kraków (159), Krosno (20), Kutno (2), Leszno (1), Limanowa (3), Lublin(9), Miechów (1), Mikołów (3), Mińsk Mazowiecki (3), Mysłowice (1), Myślenice (6), Nowa Sól (1), Nowy Sącz (7), Olecko (1), Olkusz (4), Olsztyn (3), Oświęcim (1), Otwock (2), Piła (38), Poznań (12), Proszowice (6), Przeworsk (8), Pszczyna (1), Ruda Śląska (3), Rybnik (3), Ryki (2), Rzeszów (2), Sanok (2), Siemianowice Śląskie (3), Sochaczew (1), Sokołów Podlaski (1), Sosnowiec (2), Stargard Szczeciński (1), Sucha Beskidzka (1), Szczecin (1), Śrem (1), Środa Wielkopolska (1), Świecie (4), Tarnowskie Góry (1), Tarnów (2), Tomaszów Lubelski (2), Wadowice (1), Warszawa (12), Wejherowo (1), Wieliczka (16), Wrocław (1), Zambrów (5), Zamość (1), Zielona Góra (1), Złotów (1), Żywiec(1).

Pieniążki z 1% są na subkoncie Dominika w fundacji i dopiero po przedstawieniu w fundacji zapłaconych faktur pokrywających koszty rehabilitacji, leków, wizyt, konsultacji, terapii itd. związanych z Dominikiem dostajemy je na konto i mamy w ten sposób zapewnione środki na finansowanie wydatków dotyczących Dominika.  

Dzięki 1% jak również dzięki pieniążkom ze zbiórki zakrętek plastikowych Dominik ma szanse na stałą rehabilitację, gdyż nie jesteśmy w stanie sami finansować tak dużych wydatków. Nadal Dominik ma tygodniowo: w ramach oświaty - 10 godzin zajęć rewalidacyjno-wychowawczych i 1/2 godziny terapii wzroku w ramach wczesnego wspomagania, a płatnie: 2 razy rehabilitację prywatnie w domu, 3 razy masaż, raz dogoterapie, logopedę i basen. Dodatkowo w 2013 roku Dominik był na 5 turnusach rehabilitacyjnych, zakupiliśmy z częściowym dofinansowaniem z PFRON-u rotor, który sam wprawia w ruch ręce i nogi Dominika, kupiliśmy wózek rehabilitacyjny Kimba II, gdyż z poprzedniego Dominik po prostu wyrósł, a obecnie będzie służył kolejnemu choremu dziecku.

Dzięki Wam Dominik będzie mógł skorzystać w bieżącym roku z rehabilitacji zarówno w domu jak i na wyjazdach oraz będzie miał fundusze na pokrycie kosztów zakupu leków, konsultacji lekarskich, artykułów higienicznych i spożywczych.
Hospicjum odmówiło w tym roku pomocy z zakresu artykułów medycznych w związku z trudną sytuacją finansową oraz dlatego że mamy subkonto w fundacji. Do tej pory dostawaliśmy miesięcznie 30 pieluch, strzykawki, sól do inhalacji, cewniki do ssaka w razie potrzeby, obecnie będziemy to finansować sami albo z subkonta. Dlatego tak bardzo cieszymy się, że na subkoncie są pieniążki, bo potrzeby są cały rok.

Prosimy pamiętajcie o naszym Dominiku przy rozliczaniu się w przyszłym roku. Sposób wpisywania 1% do PIT jest taki sam, jak w roku poprzednim. Niewielkiej zmianie uległy natomiast same druki PIT, zmieniła się numeracja pól w miejscu, gdzie należy wpisać 1% podatku.
Sposób wpisywania 1% do PIT w 2014 r.:

Aby przekazać 1 % podatku wystarczy w rozliczeniu rocznym, w rubryce „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)" wpisać:

KRS 0000037904, natomiast w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%": 9190 Stochaj Dominik (kolejność danych jest bardzo ważna).
Prosimy również o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego.

Wycinek PIT 37

PIT-wycinek-2014-752x342

Bardzo dziękujemy i prosimy NIE ZAPOMNIJCIE O DOMINIKU!!!​

Related Articles