A ja rosnę i rosnę ...

Wszyscy uważnie śledzący rozwój Dominika doskonale wiedzą, że Dominik raczej będzie wysoki chłopakiem. Trochę żartując to wzrost ma po Mamie :) (ten artykuł pisze Tata).

 

To że Dominik rośnie to sprawa oczywista, ale też i rozwija się niemalże tak jak zdrowy normalny sześciolatek. W związku z powyższym pragniemy poinformować, że Dominikowi wyleciały 2 zęby "mleczaki". Okoliczności w jakich doszło do ujawnienia ubytków w uzębieniu były zaskakujące jak i niebezpieczne.

Zaskakujące gdyż podczas karmienia nagle się okazało, że w buźce Dominika pojawiła się krew i nie do końca od razu zaskoczyliśmy co się stało.

Niebezpieczne dlatego, że ząbek został w buźce i lekko się przelękliśmy, że może dojść do zakrztuszenia. Na szczęście okazało się, że ząbek znalazł się z przodu przed linią zębów i łatwo go usunęliśmy i do niczego niebezpiecznego nie doszło. Jednak po analizie sytuacji okazało się, że to co wydostaliśmy z jamy ustnej Dominika to była mleczna "1". Tyle, że w buzi brakowało też "2". Niestety nie wiemy jak to się stało, że wcześniej nie zauważyliśmy braku mlecznej "2". Sądząc po ranach "2" musiała wypaść znacznie wcześniej poza naszą uwagą. Całe szczęście, że nic się nie stało, a nam rodzicom pozostaje baczniej kontrolować sytuację w buźce Dominika.

A poniżej na potwierdzenie, że Dominik dorasta i się rozwija zgodnie z wiekiem - zdjęcie z ubytkiem, a właściwie dwoma, które zaprezentował wykonując piękny uśmiech.

 

 

Related Articles